• BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
31-03-2017
ALİ ERDOĞAN

ALİ ERDOĞAN

UÇURUMUN BAŞINDASIN!..
alierdogan@globaltemizliltd.com.tr

Bak dostum yaklaşma uçuruma, gidersin,

Altı deniz düşer boğulursun,

Yan tarafı kaya, uçar parçalanırsın,

Parçalara bölünür bedenin tanınamazsın!..

 

Önümüzde bir referandum var.. Siyasilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşları da kendi görüşlerini açıklamak için harıl harıl çalışıyorlar. Birileri EVET” birileri de HAYIR” kampanyası yapıyor..

 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan  Hollanda ve Almanya meselesi her ne kadar milli bir mesele olsa da bunu şahsileştirmeye ve bunun üzerinden propaganda yapmaya başladılar.

 

Önce biz Türk milleti olarak  milli gururumuzu ve itibarımızı korumak zorundayız.

 

Kendi içimizde kavga-döğüş de etsek dış meseleye gelince birlik ve beraber hareket etmeyi seven bir milletiz.  Kimseye pabuç bırakmayız.  

 

Bu işlere girişmeden önce aldığımız kararlara dikkat ederek uymak gerek.

 

Şimdi alınan bir resmi kararı sizlerle paylaşmak istiyorum..

 

AKP iktidarı tarafından 13 Mart 2008 tarihinde, 298 sayılı Seçim Yasasında yapılan değişiklikle, yurt dışında oy verme konusu düzenlendi. Bu düzenlemenin 94/A-son maddesi şöyledir;yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz.”

 

Yine, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 15 Şubat 2017 tarihinde aldığı 109 sayılı kararında 16 Şubat - 15 Nisan 2017 tarihleri arasında yurt dışındaki yasaklar; “Yurt dışında açık yerlerde ve gümrük kapılarında sözlü propaganda yapılamayacağı, yurt dışında ve gümrük kapılarında kapalı yerlerde propaganda yapılamayacağı, yurt dışında yayımlanan yazılı basında ilan ve reklam yoluyla yazılı veya görüntülü propaganda yapılamayacağı, yurt dışında ve gümrük kapılarında hiçbir şekilde kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler ve mini referandum gibi yayınların yapılamayacağı, yurt dışında ve gümrük kapılarında hoparlörle propaganda yapılamayacağı, yurt dışında ve gümrük kapılarında propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtılamayacağı” şeklinde belirlenmiştir.

 

Peki biz neden o zamanda kavga ediyoruz.. Önce aldığımız kararlara uymamız gerekmez mi?

 

Binlerce yıldır aynı coğrafyada kaynaşan bütünleşen toplumun farklı renklerini, sevgi-saygı-paylaşım-adil yönetimle enerjik hale getirmek gerekir.

Duyguları kaşımaya, samimiyeti kundaklamaya, heyecanları kullanmaya çırpınan yerel ve küresel odakların oyunlarına gelinmemelidir.

 

Estirilen tahrik kampanyasından etkilenilmemelidir.


Duygusallıkları okşayan fesat yuvalarına fırsat verilmemelidir.

 

 

Türkiye uyanıyor. Türkiye ayakta artık. Vatandaş her şeyi biliyor.

İç ve dış zihin yıkıma operasyonları ters tepmeye başladı.

İç ve dış şer güçler, odaklar, kin nefret içinde olanlar Türk Milleti üzerinde oyunlar oynuyorlar.. 

 

Gerçekleri bildiği halde; bugünü sorgulamayan, yarına ilişkin öngörü ortaya koymayan ya korkaktır, ya haindir, ya işbirlikçidir ya da ajandır.

 

 

Tartışalım. Kırmadan, üzmeden, incitmeden, katletmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden konuşalım tartışalım. Aklın mantığın, gönlün yolu birdir.

 

Orta yolda uzlaşalım. Çözümler üretelim. Ancak belli odaklar kaostan, ötekileştirmeden, ayrıştırmadan kinden nefretten öfkeden besleniyor.

 

Ülkede kin, nefret, öfke fırtınası yaşanıyor, yaşatılıyor. Neden? 

 

Bu fırtına belli çevrelerce bilinçli bir şekilde yaşatılıyor.

 

 

 

16 Nisan bir dönüm noktası olacaktır. Türk milleti kendi gelecek kararını kendisi verecek, çıkan sonuca herkes katlanacaktır.

 

Kimse uçurumun başında olduğunu unutmamalı.

 

Hayırlı bir 16  Nisan  sonucu  bekliyoruz.

Bu makale 13115 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ