• BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
22-03-2018

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMEK İSTİYORUM!.

HASTALIĞIM, FRİEDREİCH ATAXİA, TEK  ARZUM CUMHURBAŞKAN’INIMIZI GÖRMEK..

 

Ben vatan haini değilim, düşman değilim, terörist değilim. Ama ben bir engelli vatandaş olarak Cumhurbaşkanımız ile neden görüşemiyorum.

 

Bulunulan makam mevkii neresi olursa olsun, çaba gösterirsek zamanla oluyor yüce rabbime hamdolsun. Ama hiçbir şey vicdan rahatlığıyla içimizde ki huzur kadar rahat ettiremez. Unutmayın ki verecek olanda alacak olanda Allah’tır, ölünce bedenin çürüyüşünü düşünün, onun için kibrinizi yükseltmek yerine alçaltın ki; ebediyette de bir yeriniz olsun.

 

Zaman, zaman belki de hastalığımda; tahammülün son sınırlarına geldiğimde bazı yerlerden (yayın kuruluşlarında) sesimi duyurmaya çalışıp benim gibi hastalara ve ilerde aynı duruma düşecek olan kişilere ses olmaya, dikkat çekmeye çabalıyorum.

 


Tabii ki hastalıktan dolayı, sürekli bir yorgunluk ve ağrı içinde olmak bu çabalarımı kısıtlamakla kalmıyor.

 

Yerine göre hiç bir şeye gücünün moralinin kalmaması duyulmazdan gelinmesi mücadele gücünü de kırıp, bitiriyor.

 

Çünkü hastalandığım tarihten beridir yapmadığım hiçbir şey ve seslenip yerine göre ulaşmadığım hiçbir yer kalmadığı halde hiçbir cevap bulamıyorum.  Yardımcı olanları da göremiyorum..

 

Katıldığım her programda olduğu gibi yine hükümetimize bıkmadan usanmadan seslendiğim gibi en son yine, Kanal34 ve Tek Rumeli Tv de canlı yayınlanan programlardan Friedreich ataxia’lıları temsilen hükümetimize ve sağlık bakanlığımıza seslendim.
 

Her fırsatta her çıktığım gerek TV. ler gerek gazete haberleri, Fax, dilekçe, mail ve İstanbul mitingleri ve birkaç milletvekilimize de ulaşmak dahil her yerden feryat ediyorum. Diğer her yetkili ve kişilerden umudumu kestiğim için “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek istiyorum” diye, ama bir türlü bana sıra gelmiyor cevap verilmiyor yıllardır.

 

Cumhurbaşkanımızın bu konulara duyarlılığını biliyorum. Ve kendisini çok seviyorum lütfen artık beni duysun. Ben bu feryatlarımın kendilerine; çevresinde olan ve çalışanlarca iletilmediğini düşünüyorum.

 

Şöyle ki, ben onların (iletmeyenlerin ya da yetkileri olanların) kızı, kız kardeşi olabilirdim yine bu kadar sessiz ve duyarsız kalabilirler miydi?


En basit örnekle; Sosyal medyaların herhangi birinde bir beğeni bir paylaşım yapılırsa anında duyulup müdahale edildiğine hepimiz az çok şahit’iz, bu kadar küçük şeylerin duyulduğu bir ülkede benim bunca feryatlarımın duyulmadığına hiçbir güç ya da sözcük beni, bizi ikna edemez.
 

 Bende bu Bayrağın altında bu topraklarda  yaşayan bu ülkenin bir vatandaşıyım. Örnek vermek gerekirse internetten araştırılsın feryatlarım. En son örnekle de yine İstanbul’a geldiğinde Cumhurbaşkanımıza belki ulaşırım diye; binbir umutla gittiğim İstanbul-Gop (Gaziosmanpaşa) ve Üsküdar toplu açılış törenlerinde her defasında olduğu gibi arada birkaç metrelik mesafeler kalmasına ve onca yalvarıp dil dökmeme rağmen görüştürülüp ulaşmama izin verilmedi.

 

Ben vatan haini değilim, düşman değilim, terörist değilim. Bana izin verilmeyecekse kimlere verilecek? Merak ediyorum.

 

Yapılan güzel şeyleri inkâr eden, nankörlük eden yok.
Ama bizim Türkiye'de hastalar göz göre göre ölüme terk ediliyoruz.
İnsanüstü, hasta üstü çaba harcıyorum feryat ediyorum.
Feryatlarımı kimse duymuyor.

 

Bazı hastalar tedavi edilmek, olabilmek umuduyla için yurtdışına gidiyorlar ve ya destek tedavilerini de maddi gücü olan yada dayısı amcası olan görüyor, olmayan gidemeyen sakat olarak yaşamaya yataklara mahkum olarak bırakılmaya devam ediliyor. Ülkemizde aynı hastalığa sahip olan bazı kişilerin destek tedavileri onaylanıp karşılanırken bazılarımızın ise  bu kadar çaresiz bırakılması kabul edilir gibi değil.
 

Friedreich ataksisi, devamlı her şekilde hayatı olumsuz etkileyen ilerleyen ve sinir sisteminde ilerleyici hasara neden olarak yürüme bozukluğundan konuşma problemlerine kadar geniş bir semptom yelpazesine sahip otozomal resesif geçişli bir hastalıktır. Kalp hastalıklarına ve diyabete yol açabilir ancak düşünme yeteneğini etkilemez.

 

Bir kez daha sesleniyorum.

 

Ben sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğaan’la görüşmek istiyorum..

Bu makale 1244 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


YAZARIN DİĞER YAZILARI

ERKAN ÜYE

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ