KİTAP FUARI 10 Kasım en üst

  • BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
01-11-2017

Kastamonu Fizik Tedavi Merkezinden Teşekkürler..

İlk kez 29 Ekim Cumhuriyet bayramını Kastamonu’da geçirdim. Bu nedenle bazı memnuniyetlerimi ve duygularımı aktarmak istiyorum.

 

Kastamonu Ulusal (Milli) Mücadele yıllarında lojistik destek açısından da en güvenilir bölge olması nedeniyle ülkemize büyük yararlar sağlamıştır. Özellikle o zorlu yıllarda Ankara’ya İnebolu-Kastamonu yoluyla yiyecek, giyecek, para, cephane ve silah gönderimi yapılmıştır.  Kurtuluş Savaşı'nda yine cepheye en çok asker gönderen ildir.

 

Bununla ilgili olarak; Ulu Önderimizin kadınları ne kadar üstün tutuşunu Kastamonu-Cumhuriyet meydanında, Anıtın hemen olduğu yerde ne güzel anlatan bir yazı vardır. Dünyada hiçbir milletin kadını:


‘Ben Anadolu kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim.’ diyemez!” diyen Ulu Önder, Anadolu kadınının, milletinin kurtuluş mücadelesinde ne denli önemli bir rol oynadığını bildirmiştir bizlere. İşte bu yazı kurtuluş mücadelesinde yıldız gibi parlayan Anadolu kadınlarından bir tanesi: Şehit Şerife Bacı’yı örnek gösterir…

 

Benimde Kastamonu Fizik ve Rehabilitasyon merkezinde bulunduğum tarihlere rastlayan kutlamalara katılma şansım oldu.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Milleti ile birlikte verdiği Kurtuluş Mücadelesinin ardından egemenliğin tamamıyla halka verildiği, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı Cumhuriyet'in 94'ncü yılı Kastamonu’da büyük bir coşku ve etkinlikle kutlandı.

 

Eşsiz Türkiye’mizin kuzey kesiminde Kara Deniz Bölgesi’nde yer alması dolayısıyla ve yağış nedeniyle Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çok anlamlı ve coşkulu geçti.Özellikle törende Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Tim’lerinin gerçekleştirdiği gösteriler vatandaşlardan büyük alkışlar ve beğeniler aldı.

 

Törende yanıma kadar inerek beni kırmayan değerli valimiz; Sayın Yaşar Karadeniz'e daha birkaç gün önce ziyaretlerine gittiğimde beni dinleyen benim törene katılmamı sağlayan belediyemiz ve belediye başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ave (TSD) Türkiye Sakatlar Derneği Genel başkanı Şükrü Boyraz’a ve Kastamonu şube başkanı Serhat Yolasığmazoğlu’na, Kastamonu Fizik ve Rehabilitasyon merkezinde bulunduğum tarihlere rastlayan kutlamalara katılma şansını bana verdikleri için çok teşekkür ederim.

 

Ve yine, Cide’den buraya karada uzanmamı sağlayan Cide Belediye başkanımız Sayın Nejdet Demir’e,  Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uyanık’a, İl Ambulans servisi başhekimi ErbilGökmuharemoğlu’na doktorum, Berke Aras’a.
 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş’a, Sağlık Hizmetleri Müdürü Hakan Zeren’e, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Başak, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Murat Pehlivan’a ve yine isimlerini tam olarak bilmeden yazamadığım benimle ilgilenen tüm yetkililere teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Ayrıca bana değerli kuruluşlarında haberlerinde yer veren ulusal veya yerel basınımıza, Anadolu insanın sıcaklığını özellikle Kastamonu’muzda gösterdikleri ilgialaka için herkese son teşekkür ederim.

 

Bu makale 2857 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


YAZARIN DİĞER YAZILARI
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ