site en üstü (İNKA)

  • BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
27-02-2019
Berkant DOĞAN

Berkant DOĞAN

Bir insanın mesleğine değil. insanlığına bakın..
berkant@hotmail.com

Bir insanın mesleğine değil. insanlığına bakın..

 

Onu bir kaç yıl önce tanıma fırsatım oldu. 


Osman Şahin. Ordunun en eski matbaacısı ve gazetecisi olduğunu duyuyordum ama, gurbetlerde ekmek parasını kazanmaya yıllar önce gittiğinden yeni tanıdım. 


Çileli bir meslek hayatından dolayı kahretmiş soluğu İstanbul’da kalmış. 
Karınca kararınca ekmeğini kazanmaya başlamış. 25 yılı İstanbul’da olmak üzere 36 yılda emekli olmuş memleketi Ordu’ya kesin dönüş yapmış. Deli dolu bir adam ama çok iyi niyetli..

 

Fakirliğin yoksulluğun çilenin ne olduğunu bildiği ve yaşadığı için arkadaşlarına her türlü desteği veriyor. Beni en çok mesleğinden ziyade insanlığı fethetti. Cebindeki son kuruşu arkadaşlarına verip eve parasız gittiğine çok tanık olmuştum.

 

Dobra ve  Adaletsizliğe boyun eğmez. Aç kalsa kimseden para pul istemezi. Çünkü bunlar mizacında yoktu. YÖN isminde bir gazetesi ve haber sitesi var. Haber sitesi en çok okunan tıklanan bir site. Zamanla benim yazılarımı da sitesine koydu. Yeni tanışmıştık ama nedense kırk yıllık arkadaşlar gibiydik. Bir köşeye çekilir dertleşir günün akışını birlikte değerlendiririz.


Ne gariptir ki, Osman Şahin’le beni görenler bana bu adamdan uzak dur. Çok tehlikelidir. Başın belaya girer demeye başladılar.


Aldırmadım. Sevmiştim bu deli adamı.


O benim eleştirime tahammül eder, ben onun. Bence onu yakından tanırsanız onun yüreğindeki iyilik ateşini hissedersiniz.


Sevdiği insanı asla yolda bırakmayan ölümüne ona sahip çıkan bir insan Osman Şahin. Ve son hastalığımda gördüm ki, beni son anda hastaneye yetiştirip hayatımı kurtaran adam oldu. Orduda çok kişiye yardım yaptığını gözlerimle görüyorum. 


Bu yazıyı şunun için yazdım.. 


EYY. Osman Şahin’den bana uzak dur diyenler iyiki sizlere inanmadım. İyiki gerçeğin sesini dinledim. İyiki, Osman Şahin adında bir dostum bir dertdaşım var. 

 

Peki bana Osman Şahin’den uzak dur diyenler, o gece başıma gelen hastalığım nedeniyle, gecenin saat 02’sinde beni Hastaneye götür diye arasam gelecek miydiniz?


Hadi şimdi herkes yoluna.. 


Ve sizlere nacizane bir teklifim var. Bir insanın mesleğine değil insanlığına bakın.


Ben baktım ve kazandım.. 


Seni seviyoruz OSMAN ŞAHİN…

Bu makale 1177 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ