site en üstü (İNKA)

23-03-2019
Berkant DOĞAN

Berkant DOĞAN

İTLER İTTİFAKI..
berkant@hotmail.com

İttifakın tanımlamasını doğru yapalım.


İttifak ülkenin olağanüstü durumlarında bütün siyasi partileriyle bütün resmi kurum ve kuruluşlarıyla el ele kol kola omuz omuza bir bütün olarak ülkenin selameti açısından bir araya gelme durumudur..Alınacak tedbirler kararlar masaya yatırılır istişareler yapılır ortak kararlar alınır ve uygulanır..


Cumhur yada Millet İttifakı.


İttifak değildir. Geçici bir süre güçlerini birleştirme pozisyonudur..Bu ülke üzerinde gücü elinde tutmak ekonomiyi elinde tutmak idari maslahatı hep kendinde bırakmak adına bir araya gelmedir..


Örneğin Cumhur İttifakı hep ülkenin beka sorunu olduğunu öne sürerek siyaseti alevlendirir. Beka olarak dış mihrakları örnek gösterir ama arasının en iyi olduğu yerlerde dış ülkelerdir.. Onlarla ticaret yapar pirinç alır, hayvan alır, saman alır, soğan alır, araba alır, uçak alır işçi alır, sanayi alır, motor alır, hatta çocuklarını ve torunlarını dış güçlere emanet eder..Mesela en büyük düşmanımız İsraildir ama en çok İsraille ticaret yaparız..


Cumhur ve Millet ittifakı bizim bildiğimiz dinlediğimiz ittifaklardır..İki ittifakın yanlışlarını ve doğrularını görebilmek bizim işimizdir..


Ancakkkk..


Bir ittifak varki. En tehlikeli ittifaktır bu.. İT İTTİFAKI..
Partiler içinde de, partiler dışında da, bu itler ortaklığı artık baş edilemez duruma gelmiştir..


Müslüman görünümlü dinsizler din simsarları terör kışkırtıcıları partili görünüp kripto rolü oynayan iş adamları milliyetçi görünüp milliyetsizliğin yol haritasını halkın önüne koyanlar halkın kanını emip halk adamı görünenler vatan bayrak deyip ilk durakta vatanını satanlar.Tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını ceplerine indirip adam gibi aramızda dolaşanlar. İki kuruşluk hizmet yapıp halkın on kuruşunu öbür yandan çalanlar.. Altlarında son model arabalarla gezip göstermelik emek ve emekçiye sahip çıkanlar. çalışanın hakkını vermeyip Avrupalarda gününü gün edenler. Mafya artıkları..Teröre karşıyız diyerek teröre açık açık destek çıkanlar.


Saymakla bitmez..
İşte asıl ittifak bu..
İtler ittifakı..


Asıl seçime girenler onlar..Ve bizler yine Öküzün trene baktığı gibi bakarsak yine onlar kazanacak..

Bu makale 1661 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

ord araç kiralama