• BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
14-04-2018
Berkant DOĞAN

Berkant DOĞAN

OSKİ HİKAYESİ ile VİLLA GERÇEĞİ..
berkant@hotmail.com

BU YAZIYI MUTLAKA OKUYUN VE NASIL ALDATILDIĞINIZI AZDA OLSA ÖĞRENİN..


Kimseye kastımız yok..


Bizim işimiz yazmak. Halka haber sunmak.Bunu da adam gibi yapanlar bir parmak sayısı kadar olsada hala Orduda var..


Bu yazıyı okuyun. Okuyun ki kime ne verdiğinizi kime ne vereceğinizi kime güvenip güvenmeyeceğinizi idrak edin yeniden gözden geçirin..Kimse sizin iradenizle oyunuzla oynamasın kendilerine rant sağlamasın..


Bu yazıda sahte Müslümanlarla sahte sosyal demokratların Ali Cengiz oyunlarını okuyacak vay beee diyeceksiniz..


Hikaye 1…Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Skandalı…..Yaklaşık iki yıl önce.Müthiş bir skandal patladı. Tam tamına 200 milyonluk vurgun skandalı.

 

Bu şehirde..


Araştırmacı YÖN gazetesi bu haberi ilk olarak kendi sayfalarına taşıdı..O dönemde bu vurgunu ortaya çıkaran dönemin daire müdürü Necip Çelenk’in açıklamasına yer verdi. Bu haber Demokratların gazetesi Sözcü gazetesinin bile manşetlerini süsledi.

 

Necip Çelenk görevinden açığa alındı. İşten el çektirildi. Baskılar gördü..


YÖN Gazetesi işin peşini bırakmadı. Olayı CHP Ordu milletvekili Seyit Torun’a kadar götürdü. Bu skandal ile ilgili meclis araştırması vermesi gerektiğini söyledi.Torun Yön Gazetesini danışmanına yönlendirdi. Ama konu kapatıldı konuya CHP sahip çıkmadı..Türkiye’yi sallayan bu yolsuzluk Seyit Torun için çokta önemli görülmedi.

 

Torun, konuyu meclise taşımadı..YÖN Gazetesi ordu CHP il başkanı Avukat Atilla Şahin’e konuyu sordu.. Oradan da ses çıkmadı. Yakınlarda kitap olarak çıkan KIRMIZI ALARM kitabında bile sayfalarca yer alan OSKİ vurgunu için yolsuzluklarla mücadele edeceğiz diyen Ordu milletvekilleri ve parti meclisi üyelerinden rağbet görmedi..

 

Olayı meydana çıkaran Necip Çelenk uzun süredir yargı kararını bekledi ve hakkında soruşturma dahi açılmadan C. Savcısı tarafından “KOVUŞTURMAYA YER YOK” denilerek, suçsuz görüldü ve  dava açılmasına dahi gerek görülmedi. Yani Necip Çelenk 20 aydır beklediği müjdeli habere kavuştu ama, OSKİ yolsuzluğunun üzeri de bu şekilde kapatılmış oldu. Haberi ilk olarak duyuran YÖN Gazetesi hakkında bu konuda soruşturma dahi açılmadı. Ancak, Savcılıkta bekleyen dosya hakkında verilecek karar 


Hikaye 2..KAÇAK Villalar..

 

Çambaşında belediye başkanı ve daire müdürlerinin devlet arazisine kaçak villa yapması skandalı patlak verdi.Özellikle Ordu B. Şehir belediyesinde hala daire müdürü olarak görev yapan kişi kendisine kardeşine ve Kabadüz belediye meclis üyesi bir şahsa kaçak villa dikmişti.Villa ile ilgili Kabadüz belediyesinde herhangi bir bilgi yoktu..Sorularımıza cevap verilmedi ama yalanlanmadı da..


CESURORDU VE YÖN GAZETESİ bu skandalı yine sayfalarına taşıdı..Bizzat villaları yerine gidip görüntüledi.


Tüm bu aykırı ve kaçak yapı ile yine Ordu CHP milletvekili sustu konuyu gündeme getirmedi ya da getiremedi.


İki önemli konuyu TBMM’nin gündemine getiremeyenler yada getirmek istemeyenler bugün halkın hakkını hukukunu koruduklarını söylüyorlar..


Önümüz seçim. Kimlere oy vereceğinizi artık siz bilirsiniz.


Ordu’da siyaset ve siyasetçi profili bu işte.. 


Aşağı sakal yukarı tükürsen bıyık.


Ordunun işi Allaha kaldı. Parti ve vekil neki.

Bu makale 3380 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ERKAN ÜYE

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ