• BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
01-01-2014
İbrahim DÜLGAR

İbrahim DÜLGAR

ATATÜRK VE TÜRK DÜŞMANLIĞI…
dulgaribrahim@gmail.com

      Siirtli bir ailenin; Arap kökenli olduğu iddia edilen ve Ak Parti  Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof  Dr Yasin Aktay,Bayburt’ta katıldığı bir panelde ,”Türk dediğin sentezdir. Zaten Türk diye bir ırk yok “ şeklinde açıklama yapmıştır. Doğrusu ; kendisine ve partisine yakışanı yapmıştır.

       Başbakan Recep  Tayyip Erdoğan da  kendisinin getirdiği içki yasaklarını savunurken  “ İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da, inancın ( Kuran’ın) emrettiği gerçek niçin reddediliyor ? “ şeklinde beyanda bulunmuştu.

     İşte son 10 yılda, bilhassa 2009 yılından bugüne televizyonlarda bu gibi sözler, geçmişimizle yüzleşelim adı altında 1915 olayları,güneydoğudaki faili meçhuller,Dersim olayları, işlenmekte,Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti zayıflatılmakta ,Türkiye Cumhuriyeti suçlanmaktadır.

      Tarihte ki; Türk Cumhuriyetine, Türk Kültürüne ,Osmanlıya saldırıların temelleri Haçlı Savaşlarına dayanmaktadır.Geçmişte bütün Hristiyan Dünyası Türklere karşı savaşa çağrılmıştır.Haçlı Savaşları bir din savaşıdır.Tarihte dün Müslümanların yenilmesinin önünde ki engel Osmanlı idi bugünde en büyük engel Türkler ve Genç Türk Cumhuriyetidir.2023 de genç Türk Cumhuriyetini istedikleri kıvama getirebilirlerse, gelsin BOP (Büyük Ortadoğu Projesi),gelsin Hazar Bölgesi,gelsin Dünyanın Bütün Enerji Hatları (Kuzey Afrika,Ortadoğu,Kafkaslar),sonrasında da vay... İran İslam Cumhuriyetinin haline; İşte bu nedenle yabancıların Türk düşmanlığını anlayışla karşılayabiliriz.

          İçimizde ki Türk Düşmanlığını ise garip, en önemli gerekçe; Ümmetçilik. Osmanlının en zor duruma düştüğü 1916 Birinci Dünya Savaşı sırasında Lawrence ve İngilizlerin kışkırtması ile Osmanlı idaresindeki Arap halkları eğer ümmetçilik yetseydi hilafeti elinde bulunduran Osmanlıya karşı bağımsızlık mücadelesine girip bu bölge Arabistan, İngiltere , Fransa arasında bölüşülmezdi.

         Atatürk’ün Türk Tanımı Neydi? “ Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına ,Türk milleti denir.”

        İşte bu tanıma girenler soğukkanlılıkla, hoşgörü çerçevesinde, televizyonlardaki ve medyada ki  bu tartışmaları izlemekte, TC’nin kaldırılması, andımızın kaldırılmasını, iki ayyaş söylemini, vıcık vıcık kaset ve para ilişkisindeki mevcut iktidarın yöneticilerini ibretle takip etmektedirler. Sonuçta her şeye rağmen derin uykuda olan Atatürk’ün  Türk Tanımına girenler, Atatürkçüler,Türkiye Cumhuriyeti kazanmıştır.

        İşte sizlere Atatürk ile Annesi Zübeyde Hanım arasında geçen telgraf diyalogunu tüm Türkiye deki yöneticilere bir kez daha hatırlatmak istiyorum;

Atamıza annesi Zübeyde Hanımdan bir telgraf gelir; telgrafta ”Paramız bitti Mustafa!” diye sıkıntısını belirtir. Salih Bozok Atatürk’e “Elimizdeki mevcut paradan  gönderelim mi?” diye sorar. Atatürk: ”Hayır!”der.”O para Milli Mücadeleye ait.” Annesi Zübeyde Hanım’a telgraf gönderir: “Evdeki halı ve kilimleri satın” der ve yollanır…hem, Türk’üm veya Türk vatandaşıyım veya üst kimlik Türk diyeceksin, hemde Atatürk’e laf edeceksin Allah adamı çarpar.

Bu makale 4952 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ