• BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
11-11-2013
İbrahim DÜLGAR

İbrahim DÜLGAR

Suriye ve Firavunlar.
dulgaribrahim@gmail.com

Eski mısırda firavunlar baştanrının oğluydu.Baştanrıda mermerden dev heykel.

Gelmiş geçmiş tüm fravunlar Mısır’ın en büyük mabedinde saltanat taçlarını başlarına takmadan önce tüm Mısır halkının ve rahiplerin gözleri önünde ve başrahibin denetimi altında mermerden dev heykelin ( baş tanrının )öne doğru eğilmesi ile kutsanır ve onay alınırdı.Bu onaylanma sonucu firavun kendini tanrı olarak ilan ederdi.

            Dev mermerin ( baş tanrının ) öne doğru eğilmesini sağlayan  kişi de baş rahibin ta kendisi idi.Güç: baştanrı ,firavun,başrahip üçlüsünün elindeydi.

            83 ülkeden 100 bin ruh hastası radikal İslamcı militan, sayıları 1500 civarında , gruplar halinde Suriye’nin her tarafında Esad’a karşı savaşıyor. Bu kişiler Allah adına çocuk , kadın ve yaşlı demeden , boğaz kesiyor , tecavüz ediyor , intihar eylemleri düzenleyerek masum insanları öldürüyor. Suriye’yi yakıp yıkıyor. Bunların çoğunun amacı güya gerçek islam devleti kurmak gayesinde olan El Kaideci , El Nusracı milatanlar.

             Çok az medyada yer alsada İstanbul’da toplanan militanların Hatay’a uçurulduğu , oradanda ağır silahlarla Suriye’ye sokulduğu ve yaralanan militanların Türkiye ve İsrail’de tedavi edilip tekrar Suriye’ye gönderildiğini bilmeyen yok.

             Ne gariptir sadece İslam ülkelerinin olduğu coğrafyalarda ölüm, şiddet , katliam , bombalama gibi olaylar oluyor. Bazı İslam ülkeleri (Türkiye,İran ) sırasını bekliyor. İşte tüm İslam ülkelerindeki yaşayan halklar geçmişte Mısırdaki firavun baştanrı rahip üçlemesinin günümüzdeki karşılığını çok iyi algılaması lazım. Aksi taktirde, İslam, ülkelerindeki bu kan ve gözyaşı artarak devam edecek.

              İtalyan Filozof Giordano Bruno’nun din tüccarları hakkında şu söze dikkat ‘’ Tanrı iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır. Yeryüzündeki kötü insanlar ise iradelerini hakim kılmak için Allah’ı kullanırlar. ‘’   

              Çözüm basit: Atatürk ,  cumhuriyet ,  laiklik temelinde özgür düşünce ,özgür yaşam, özgür din anlayışı , özgür ibadet. Tam bağımsız Türkiye.

Bu makale 4582 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ