• BIST: 72.445 %1,19
  • Dolar: 3,0572 %-0,38
  • Euro: 3,3723 %-0,42
  • Altın: 130,32 %-0,77
26-10-2015
Osman ŞAHİN

Osman ŞAHİN

Bir Kasım çabuk geçsin… Katliamın sorumlusu kim?
gazeteyon@gmail.com

“Bu meydan kanlı meydan” “GÜMMMM” yüz ölü, yüzlerce yaralı..

Öncelikle Ankara katliamında hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına ve ailelerine baş sağlı diliyor, ülkemize de geçmiş olsun diyorum.

 

Gene siyaset ve terör yazmak istemiyordum. Ama olmadı, elim istemese de bu konuya zorladı. Düşüncelerimi yazmak zorunda kaldım.

İnanın çok acele ediyorum. Şu 1 Kasım seçimlerini acilen yapalım, yapalım da sağ selamet inşallah ülkemizi ve kendimizi kurtaralım.

Çok heyecanlanıyorum. Endişe duyuyorum. Bir Kasım seçimlerini atlatırsak, kendimizi kurtarmış, ülkemizi  kazanmış kabul edeceğim..

 

Ne olacaksa olsun artık..

Her gün rahatsız olmaktan, endişe duymaktan, rüya görmekten, yarın ne kadar şehit vereceğiz, acaba nereye bomba koyulacak diye rüya görmekten korkar bir millet olduk.

Herkes istediği gibi konuşarak saçmalayıp duruyor…

Bu ülkede Barışı herkes istiyor..

Barış mitingi derken, katliam mitingine dönüştü.. Ortalık kan gölüne döndü..

Önce bu barış mitingini düzenleyenlere bir sormak gerekmez mi?

DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu), KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu), Türk Tabipleri Birliği, TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) gibi sendika ve meslek örgütleri.. Ayrıca mitinge HDP ile çok sayıda STK’nın katılması dikkatleri çekti..

 

Bu mitingi düzenlemeniz “BARIŞ”ın simgesiydi ama, seçim üzeri doğuda askerlerimiz ve polislerimiz şehit edilirken buna neden gerek duyuldu?

 

Sonuç 99 – 100 kişinin ölümüne sebebiyet vermekle  yüzlerce yaralıların olması ile bitti. İyi mi oldu şimdi rahat ettiniz mi?

Şimdi bu katliamın faili aranıyordu bulundu mu dersiniz? Bulundu ama bu kadar insan öldükten sonra..

Ama katliama sebep olanlardan hiç hesap sorulmuyor..

Bu mitingi düzenleyen ve öncülük eden sendika başkanları işçinin, memurun maaşından  aidat kesilerek maaşlarını 10-15 bin liraya kadar bağlayanlar, yani milletvekili maaşı kadar maaş alanlar, o işçinin memurun hakkını meydanlarda değil, yasal yollardan savunmalıydı..

O zaman katliamın öncüleri Sendika başkanlarına neden kimse iki tek kelam etmiyor.

Demokrasi var diye işçiyi, memuru, sendikalara mahkum ediyorlar.

Verin işçinin, memurun yasal hakkını, koruyun güvence altına alın.. Sendikalara muhtaç etmeyin.  Sendikaları da feshedin gitsin..

 

Kimse kusura bakmasın..

Sendika başkanları işçinin, memurun hakkı için, geleceği için, hayatı için değil, kendi menfaatleri ve çıkarları için mücadele ediyorlar.

 

Eğer yanlış söylüyorsam, o zaman bu işi dernek başkanları gibi maaş almadan fahri bir görev olarak yapsınlar.

 

“BARIŞ” söylemiyle kimseyi meydanlara çıkararak ölümlerine neden olmaya da hakları olmadığını bilmeleri gerekir.

 

Ülkede BARIŞ olsa da zaten bu kişilerin hiçbir şekilde kimseyle barışık olduğunu görmedim.

 

Büyük önderimiz Atatürk’ün ‘yurtta barış, dünyada barış’ sloganını bırakarak, herkes birbiri ile barışık olsun dedi, birbirini öldürsün demedi.

 

Bu ortama göre aklı selim olmak gerekirdi. Miting düzenlenmek zorunda değildiniz.. Başka imkanlar kullanılarak BARIŞ çağrıları yapılabilirdi.

Sonra bu mitingde benim kafamın takıldığı ve dikkatimi çeken bir  konu oldu.

 

BARIŞ mitingine katılanların Ankara garında toplandıkları meydanda bir gurup halay çekerken, “Bu meydan kanlı meydan” diye müzik eşliğinde tekrarlı şarkı söyleyerek halay çekiliyordu.

Tam o sırada “GÜMMM” diye bomba patlıyor, insanlar param parça oluyor..

 

Burada durmak istiyorum.. Nasıl ne şekilde  “Bu meydan kanlı meydan” o zaman daha kimse bombanın patlayacağını bilmiyordu. Herkes her şeyden habersizdi.

 

Burada bir kandırma mı var, yanlış mı var? Yoksa ihmal mi var? Tesadüfmü dersiniz?

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan son dönemlerde sık sık kandırıldığını söylemektedir. Fethullah Gülen kandırmış, HDP ile Kandil’li PKK terör örgütü kandırmış, Beşar Esad kandırmış, bazı AKP’liler kandırmış. Tayyip Erdoğan kandırıldıkça, olan ülkemize olmakta ve ülkemiz sürekli şehit vermektedir..

 

Bu günlerde kandıran kandırana, Bu meydan kanlı meydan” müziği eşliğinde halay çekenler de mi kandırıldı?

 

Bu makale 6404 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


ARAZİ 3

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

E-BÜLTEN ABONELİĞİ